شنبه, ۴خرداد , ۱۳۹۸
خانه / درباره ما

درباره ما

دنیای امروز بیش از هر زمان دیگری در حال تغییر است و حوزه انرژی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طی دو سال اخیر دیدیم که چگونه نزول ناگهانی قیمت نفت می تواند تمام معادلات اقتصادی، سیاسی و صنعتی جهان را یک شبه تغییر دهد.

بنابراین رصد تغییرات حال و پیش بینی وضعیت آینده بازار و فناوری های انرژی به ویژه برای کشور ما که بخش زیادی از اقتصاد آن به منابع انرژی وابسته است از اهمیتی دو چندان برخوردار است.

دبيرخانه آینده نگاري ملي انرژی در راستای برنامه ملی آینده نگاری، با هدف ایجاد فرهنگ آینده نگر در میان سطوح مختلف جامعه و فراهم نمودن بستری برای هم اندیشی و تبادل آراء در خصوص روند تحولات و سناريوهاي پیش روی بخش انرژی در ایران و جهان فعالیت خود را آغاز نموده است.

  • انتظار می رود با تحقق این اهداف زمینه مناسب برای پیش بینی تحولات آینده و شناسایی فرصت ها و چالش های بین المللی و منطقه ای در حوزه انرژی فراهم شود و در نتیجه آن فرآیند سیاست گذاری در زمینه های مرتبط با انرژی بهبود یابد.
  • این دبیرخانه آمادگی دارد از نظرات کلیه صاحب نظران در زمینه های مختلف از قبیل اقتصاد انرژی، امنیت انرژی، دیپلماسی انرژي، تحولات فناورانه و غیره استفاده نماید.

امید است با همکاری و مشارکت تمامی فعالان و دلسوزان این بخش گامی موثر در راستای توسعه و پیشرفت هر چه بیشتر کشور برداشته شود.