شنبه, ۴خرداد , ۱۳۹۸
خانه / کلان انرژی / اخبار - کلان انرژی / گزارش نشست گذار انرژی و فرصت کسب و کارهای استارت آپی

گزارش نشست گذار انرژی و فرصت کسب و کارهای استارت آپی

💠 برگزاری سومین نشست هم اندیشی آینده پژوهی انرژی با موضوع «گذار انرژی و فرصت کسب و کارهای استارت آپی»

روز گذشته مورخ ۱۶ دی ماه ۹۶ سومین جلسه از سلسله نشست های آینده پژوهی انرژی در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با حضور جمعی از دانشگاهیان، فعالان کسب و کار و نمایندگان دستگاه های دولتی از جمله وزارت نیرو، وزارت نفت، پژوهشگاه نیرو و … برگزار گردید.

در این نشست آقای مهندس مهاجری، معاون تحقيقات و منابع انساني وزارت نیرو، دکتر سبوحی، مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر خیاطیان مشاور معاون سیاست گذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دبیر برنامه ملی آینده نگاری علم و فناوری، دکتر کاشفی عضو هیئت علمی پژوهشگاه صنعت نفت، دکتر باقری مقدم مدیر برنامه ملی آینده نگاری علم و فناوری در حوزه انرژی و آقای مهندس جعفري مسئول دبیرخانه برنامه ملي آينده‌نگاري علم و فناوري در حوزه انرژي به عنوان اعضای پنل حضور داشتند.

در ابتدای جلسه دکتر باقری مقدم توضیحاتی مختصر در خصوص اهداف نشست و برنامه های دبیرخانه آینده نگاری علم و فناوری در حوزه انرژی ارائه نمودند و سپس دکتر خیاطیان ضمن معرفي برنامه ملي آينده‌نگاري علم و فناوري و رویکردهای مدنظر در آن، با تشريح نقشه مفهومي حاصل از مطالعات مرحله پيش‌آينده‌نگاري و مرور روندها و کلان روندهای شکل دهنده به کسب و کارهای آینده، به تبيين جايگاه پراهميت استارت‌آپ‌ها در تصاوير آينده پرداختند.

در ادامه آقای مهندس جعفری دبیر برنامه ملی آینده نگاری علم وفناوری در حوزه انرژی برای شروع بحث توضیحاتی در خصوص گذار انرژی و روندهای پیش بینی شده در زمینه فرصت ها و تهدیدهای شغلی آینده و روند رو به رشد استارت آپ ها در حوزه انرژی ارائه دادند.
آقای دکتر کاشفی  بر لزوم توجه به برهمكنش انرژي، محیط زیست و اقتصاد  تأکید نموده و به معرفی فرصت های کسب و کار در حوزه مدیریت کربن پرداختند. ایشان همچنین توجه به حمایت های بین المللی موجود جهت اجرای پروژه های مختلف در حوزه کربن زدایی از قبیل بهینه سازی انرژی، توسعه انرژی های تجدیدپذیر و … را به عنوان فرصتی که باید مورد توجه کسب وکارها قرار گیرد، را ضروری دانست.

آقای دکتر سبوحی نیز در خصوص چالش های پیش روی بخش انرژی کشور، فرصت های کسب و کار، موانع موجود در راه شکل گیری کسب و کارهای نوپا، فعالیت های انجام شده و در دست اقدام میز تخصصی بهینه سازی انرژی ستاد فناوری های حوزه انرژی، سخنانی را ایراد فرمودند. در انتها برخی از حاضرین جلسه مسائل و دغدغه های مربوط به سرمایه گذاری و شکل گیری استارت آپ ها در حوزه انرژی را مطرح نمودند.

کانال تلگرامی دیده بان انرژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *