یکشنبه, ۲۶خرداد , ۱۳۹۸
خانه / محیط زیست و انرژی / اخبار - محیط زیست و انرژی / تبدیل سیاست های کاهش انتشار کربن به یک مدل کسب و کار
تبدیل سیاست های کاهش انتشار کربن به یک مدل کسب و کار

تبدیل سیاست های کاهش انتشار کربن به یک مدل کسب و کار

🖍سیاست مداران تنها کسانی نیستند که برای مبارزه با تغییرات اقلیمی تلاش می کنند، بلکه بسیاری از شرکت های مطرح جهان در این مبارزه شریک هستند. برای مثال شرکت زیمنس در چهار سال اخیر ۲۰٪ از انتشار کربن خود کاسته است. این شرکت هدف جاه طلبانه ای برای کاهش ردپای کربن خود با نرخ ۲.۲ میلیون تن کربن دی اکسید  در سال تعیین نموده است که با این نرخ تا سال ۲۰۲۰ حدود ۵۰٪ از انتشار کربن خود می کاهد و تا سال ۲۰۳۰ شاید به یک شرکت بدون انتشار کربن تبدیل شود.

تبدیل سیاست های کاهش انتشار کربن به یک مدل کسب و کار
💠 برای نیل به این هدف شرکت زیمنس تا سه سال آینده ۱۰۰ میلیون یورو برای ارتقاء بازده انرژی ساختمان ها و تجهیزات تولیدی خود سرمایه گذاری می کند. تکنولوژی های مختلفی از قبیل سیستم های مانیتورینگ و مدیریت انرژی، سیستم های اتوماسیون ساختمان ها و فرآیندهای تولیدی و غیره، برای اجرای این برنامه که بخشی از برنامه بهینه سازی انرژی زیمنس است به کار گرفته خواهد شد. زیمنس پیش بینی می کند با اجرای این برنامه سالانه حدود ۲۰ میلیون یورو از هزینه های انرژی این شرکت کاهش یابد.

❇️ اما برنامه بهینه سازی انرژی تنهایی یکی از اقدامات شرکت زیمنس برای کاهش ردپای کربن خود است. برای مثال سیستم های تولید پراکنده انرژی مانند سیستم های تولید همزمان برق و حرارت، توربین های بادی و پنل های خورشیدی همراه با روش های نوآورانه ذخیره سازی و مدیریت انرژی می تواند منجر به کاهش ۵۰٪ انتشار کربن شود.
تبدیل سیاست های کاهش انتشار کربن به یک مدل کسب و کار
🔷 شرکت زیمنس که یکی از غول های صنعت برق  و الکترونیک جهان به شمار می رود، در نظر دارد بسیار جدی تر از قبل بر منابع تجدیدپذیر تمرکز نماید. در بر خی موارد این شرکت برق تجدیدپذیر را از مشتریان تجهیزات خود خریداری می کند. همچنین این شرکت تا کنون ۱۲۵ مگاوات مزرعه بادی فراساحلی احداث کرده است که برق مورد نیاز ۱۰۰۰۰۰ خانه را تأمین می نماید و ۳۰۰ مگاوات دیگر نیز در دست احداث دارد. همچنین ناوگان حمل و نقل این شرکت نیز به سمت برقی شدن و رعایت قوانین سخت گیرانه زست محیطی پیش می رود.

زیمنس به این اقدامات نه تنها به عنوان یک الزام اخلاقی و مسئولیت اجتماعی بلکه به عنوان یک راهکار جهت کاهش هزینه های جاری خود می اندیشد.

کانال تلگرامی دیده بان انرژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *