چهارشنبه, ۳۰آبان , ۱۳۹۷
خانه / بهره وری انرژی / اخبار - بهره وری انرژی / آیا هزینه های نسبتا بالای خانه های هوشمند می تواند مانعی برای رشد آنها باشد⁉️

آیا هزینه های نسبتا بالای خانه های هوشمند می تواند مانعی برای رشد آنها باشد⁉️

ایده خانه هوشمند برای چندین دهه وجود داشته اما هنوز تعداد افراد بسیار کمی حتی یک خانه هوشمند دیده اند و افراد بسیار کمتری در یکی از این خانه ها زندگی می کنند. علت این رشد آهسته عموما به هزینه های گزاف لازم برای تعبیه فناوری های هوشمند مانند لوازم خانگی متصل به شبکه و ایجاد زیرساخت های مورد نیاز در ساختمان های موجود، نسبت داده می شود.

تجربه تاریخی نشان داده است که مصرف کنندگان برای فناوری های ارتباطی جدید همچون تلفن همراه، اینترنت پرسرعت و خدمات تلویزیونی هزینه های قابل توجهی را متحمل می شوند. این موضوع نشان دهنده آن است که مصرف کنندگان نسبت به تغییر قابل توجه عادت های مالی خود همراه با ظهور فناوری های جدید مخالف نیستند.

بر طبق آمار درسال ۲۰۱۱ در ایالات متحده هر خانواده برای وسایل سرگرمی و ارتباطی از جمله تلفن همراه و خدمات اینترنت به طور متوسط ۱۱٪ بیشتر نسبت به ۲۵ سال گذشته هزینه نموده است. همچنین داده ها نشان می دهد مصرف کنندگان تمایل بیشتری به پرداخت هزینه بیشتر برای وسایل نقلیه هیبریدی نسبت به وسایل نقلیه سنتی با اندازه مشابه به دلایلی جدای از بازگشت سرمایه دارند.

انگیزه های متفاوتی از جمله کاهش انتشار کربن، کاهش وابستگی به نفت، صرفه جویی اقتصادی و یا حتی به عنوان یک نماد برای جایگاه اجتماعی می تواند مصرف کنندگان را به خرید وسایل نقلیه هیبریدی ترغیب نماید.
به طور مشابه، بازاریابی و تأثیرات اجتماعی می تواند انگیزه لازم را در مصرف کنندگان برای سرمایه گذاری در فناوری های خانه هوشمند ایجاد کند.

علاوه بر هزینه بالای خانه های هوشمند یکی دیگر از عواملی که موجب رشد کند این فناوری ها گردیده است عدم وجود درک صحیح نسبت به ارزش یک خانه هوشمند است.
کانال تلگرامی دیده بان انرژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *