چهارشنبه, ۳۰آبان , ۱۳۹۷
خانه / اقتصاد انرژی / اخبار - اقتصاد انرژی / کاهش ۹۶ درصدی استفاده از انرژی های تجدید ناپذیر تا سال ۲۰۲۱ در انگلستان

کاهش ۹۶ درصدی استفاده از انرژی های تجدید ناپذیر تا سال ۲۰۲۱ در انگلستان

در گزارش اخیر منتشر شده توسط ۶ نهاد زیست محیطی کشور انگلستان، تا سال ۲۰۲۱ بیش از ۹۶ درصد انرژی این کشور را انرژی‌های تجدید پذیر تامین خواهند کرد. درراستای این برنامه تا پایان سال ۲۰۲۱ بیش از ۸۰ درصد منازل به ابزارهای سنجش بهره‌وری انرژی تجهیز خواهد شد.  همچنین دولت تسهیلات مالی و معافیت‌های مالیاتی تشویقی برای خرید خودرو‌های سبز (الکتریکی، با مصرف کم و آلودگی پائین) در نظر خواهد گرفت و شبکه‌ای از نقاط تامین انرژی این خودرو‌ها در سطح شهرهای کشور راه‌اندازی خواهد کرد.

دولت انگلستان تا سال ۲۰۲۰ حدود ۲میلیارد یورو در زمینه فناوری‌های تولید انرژی کم کربن سرمایه گذاری خواهد کرد. این گزارش پیش‌بینی می‌کند با استقبال دولت انگلستان از انرژی‌های سبز بین سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۶ بیش‌از ۴۷ میلیارد یورو در این زمینه سرمایه گذاری خواهد شد همچنین در زمینه ارتقاء بهره‌وری انرژی مسکن در این بازه زمانی حدوده ۷۳ میلیارد یورو سرمایه گذاری انجام خواهد گرفت که پشتیبان ۸۶۰۰۰ فرصت شغلی جدید است.

پیش‌بینی می‌شود با اتخاذ این سیاست، تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۵۱ میلیارد یورو در زمینه توسعه تخصص و زیرساخت‌های مورد نیاز تولید خودروهای الکتریکی  سرمایه گذاری انجام گیرد که پشتیان مالی ۳۲۰۰۰۰ فرصت شغلی جدید خواهد بود.

کانال تلگرامی دیده بان انرژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *