دوشنبه, ۲۷خرداد , ۱۳۹۸
خانه / اقتصاد انرژی / اخبار - اقتصاد انرژی / خورشید و باد:تحقق ناممکن ها

خورشید و باد:تحقق ناممکن ها

طبق آخرین اطلاعات منتشره بلومبرگ، انرژی های تجدیدپذیر با تخصیص سرمایه گذاری بیش تر (۳۲۹میلیارد دلار) و افزایش ظرفیت ( ۱۲۱ گیگاوات) یکبار دیگر رکود سالانه جدیدی ثبت کرده اند.

شاید این اتفاق کمی بعید بنظر میرسید چراکه قیمت انرژی های فسیلی مثل نفت، زغال سنگ و گاز طبیعی در ۱۸ ماه اخیر به کمترین میزان خود در دهه رسیده بود. این فقط یکی از دلایلی ست که سال ۲۰۱۵ مقطع زمانی بعیدی برای رشد و توسعه انرژیهای نو بشمار میرفت اما آمار و نتایج گویای واقعیت  دیگریست.

بعلاوه در میان تحریمها، سرمایه گذاری اروپا بعنوان پیشتاز در زمینه انرژیهای نو نیز کاهش پیدا کرد اما چین با ثبت رکورد ۱۲۱ میلیارد دلاری جایگزین اروپا در توسعه انرژیهای تجدیدپذیر شد. این رقم ۱۷ درصد بیش از سرمایه گذاری چین در سال گذشته است و تقریبا با مجموع سرمایه گذاریهای آمریکا و اروپا برابری میکند.

نکته جالب توجه دیگر اینکه برای اولین بار  نیمی از سرمایه گذاریهای انجام شده در این زمینه توسط بازارهای نوظهور صورت پذیرفته و علیرغم سقوط قیمت سوختهای فسیلی، ظرفیت انرژی تولید شده به روشهای تجدیدپذیر بیش از مجموع انرژیهای بدست آمده از طریق نفت و گاز و زغال سنگ می باش

منبع:

کانال تلگرامی دیده بان انرژی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *