پنج شنبه, ۲۲آذر , ۱۳۹۷
خانه / امنیت انرژی / اخبار - امنیت انرژی / منابع انرژی جهان تا سال ٢٠۵٠ دو برابر می‌شود

منابع انرژی جهان تا سال ٢٠۵٠ دو برابر می‌شود

شرکت بی‌پی اعلام کرده است که فناوری‌های کنونی می‌توانند بسیاری از ذخایر انرژی جهان را در دسترس قرار دهند به گونه‌ای که حتی با وجود رشد تقاضا، ذخایر جهانی انرژی تا سال ٢٠۵٠ میلادی دو برابر ذخایر کنونی خواهد شد‌.

دیوید ایتون، مدیر فناوری شرکت بی‌پی اعلام کرد که با در نظر گرفتن انرژی هسته‌ای، انرژی باد و انرژی خورشیدی، دنیا ٢٠ برابر نیاز خود منابع انرژی در اختیار خواهد داشت‌. ایتون گفت: منابع انرژی سرشار هستند و نگرانی‌ها درباره پایان یافتن منابع نفت و گاز پایان یافته است‌.

در سال‌های گذشته شرکت‌های نفت و گاز سرمایه‌گذاری هنگفتی کرده‌اند که حداکثر برداشت را از منابع نفتی داشته باشند اما افت شدید قیمت نفت در ماه‌های گذشته، این شرکت‌ها را دلسرد کرده است‌. طبق اعلام شرکت بی‌پی با بهره‌برداری از فناوری‌های نوین استخراج نفت و گاز، سطح ذخایر اثبات شده سوخت‌های فسیلی جهان از دو تریلیون و ٩٠٠ میلیارد بشکه معادل نفت در دوره کنونی به چهار تریلیون و ٨٠٠ میلیارد بشکه معادل نفت در سال ٢٠۵٠ افزایش می‌یابد‌.

ایتون ادعا کرد که با اکتشاف‌ها و فناوری‌های نوین، ممکن است سطح ذخایر اثبات شده جهان حتی به رقم هفت تریلیون و ۵٠٠ میلیارد بشکه نیز برسد‌. با این همه با توجه به سیاست دولت‌ها برای کاهش آلودگی و مقابله با گرم شدن زمین، وابستگی کشور‌ها به مصرف سوخت‌های فسیلی کاهش خواهد یافت‌.

منبع: انرژی هاب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *